Siyez Unu 500 G Kastamonu

Özel fiyat ₺108,81 Normal fiyat ₺118,71

KASTAMONU SİYEZ UNU

Buğday’ın doğduğu yerdir Anadolu. Modern buğdayın atası Siyezdir. Kastamonu Siyez buğdayının 12.000 yıllık tarihinin izleri bugün Göbeklitepe’de görülmektedir. Kasım-Aralık gibi ekilir Siyez. Ilgaz dağının kuzey yamaçlarında esen kuzey rüzgarı, kışın biriken karların yavaş erimesi siyez buğdayının geç olgunlaşmasını ve tanelerinin daha iri olmasını sağlar. Temmuz sonunda tırpanla hasat edilir, düvenle ezilir, harmanda rüzgara karşı savrularak tane samandan ayrılır. GDO’suz ata tohumdan başlar bu doğallık, yerleşim yerlerinden uzakta, modern tarımın girmediği sarp ve engebeli arazilerde yetişen başaklarla sürer. En geleneksel haliyle hasat edilip hazırlanan buğday tanelerine geleneksel usuller eşlik eder lezzet yolculuğunda. Bakır kazanlarda kaynatılır, güneşe serilir. Taş değirmenlerde, değirmen taşı aralığı yükseltilir, kavuzu (dış kabuğu) soyulur. Değirmen taşı indirilir, bu sefer öğütülür, Siyez unu olur.

Bu doğal ve besin değeri yüksek undan ekşi mayalı ekmekler, kurabiyeler, poğaçalar, pizzalar, makarnalar yapılır. Doğallığa doyuran Kastamonu Siyez Unu coğrafi işaret almış patentli bir üründür. Kastamonu Siyez Unu’nun “gerçek lezzetine” siz de davetlisiniz.

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-ytpm_095
Barkod 8681078704421
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top