Bitkisel Takviyeler

Listeleme Şekli Izgara Liste

Ürünler 52'ün 1-40'si

Sayfa
sayfa başı
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

Ürünler 52'ün 1-40'si

Sayfa
sayfa başı
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

Bitkisel Gıda Takviyesi Ürünleri ve Markaları

Günümüzde sağlığa duyarlı bir dünyada doğal takviyelere olan talep artmakta. İnsanlar dengeli bir beslenme ve yaşam tarzının önemini daha fazla fark ettikçe, bitkisel gıda takviyeleri pazarı da gelişmektedir. Antik bitkisel çözümlerden modern formüllere kadar, seçeneklerin çeşitliliği geniş, farklı ihtiyaçları ve tercihleri karşılamaktadır.

Bitkisel Gıda Takviyesi Nedir?

Bitkisel gıda takviyeleri genellikle vitamin, mineral, amino asit, yağ asitleri veya diğer besin öğelerini içeren doğal bitkisel içeriklere dayalı takviye ürünleridir. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için doğru beslenme alışkanlıkları önemlidir. Ancak bazen günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılamak zor olabilmektedir. İşte tam da bu noktada bitkisel gıda takviyeleri devreye girer. Bu takviyeler  bitkisel özler, meyve özleri, kökler, yapraklar veya diğer bitkisel kaynaklardan elde edilen doğal bitkisel içeriklere dayanır. Genellikle şurup, kapsül veya toz şeklinde de karşımıza çıkar.

BonaLiva bu alanda uzmanlaşmış ve doğallığa önem veren markaları sizlerle buluşturur ve doğadan gelen desteği sizlere sunar.

Kimler Bitkisel Gıda Takviyesi Kullanabilir?

Bitkisel gıda takviyeleri genellikle birçok kişi için uygun olabilir. Genel olarak bitkisel gıda takviyesi kullanması gereken kişiler şöyledir:

 1. Dengeli Beslenmekte Zorlananlar: Günlük beslenmelerinde dengeli ve çeşitli besinleri almakta zorlananlar bitkisel gıda takviyelerini kullanabilir. Özellikle yeme zorluğu yaşayanlar gıdalardan alamadıkları vitamin ve mineralleri kapsül veyahut şurup şeklinde içebilirler.
 2. Vitamin ve Mineral Eksikliği Olanlar: Belirli vitamin veya minerallerde eksiklik yaşayan kişiler doktorları tarafından önerildiği takdirde bitkisel gıda takviyelerini kullanabilir. Örneğin, demir, D vitamini veya B12 eksikliği olan bireyler bu takviyelerden fayda görebilir.
 3. Vejetaryen veya Vegan Beslenenler: Hayvansal ürünleri tüketmeyen bireylerin bazı besinleri yemediklerinden kaynaklı olarak bağışıklıklarında düşüş meydana gelebilir. Bu durumda ilgili bir uzmana danışarak bitkisel gıda takviyelerini ihtiyaçlarına göre kullanabilirler.

Herkesin sağlık durumu farklıdır. Bu nedenle bitkisel gıda takviyeleri kullanmadan önce bir doktora başvurmak önemlidir. Ayrıca takviyelerin bir beslenme programının yerine geçmediği ve dengeli bir beslenmenin önemini koruduğu unutulmamalıdır.

En Çok Tercih Edilen Bitkisel Gıda Takviye Markaları Bonaliva'da!

Bonaliva, sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşamı seçenlere sağlıklı seçenekler sunar. Özenle seçilmiş ve bitkisel içeriklerle formüle edilen bu ürünler kullanıcıların günlük beslenme ihtiyaçlarını destekler. İşte Bonaliva'nın öne çıkan bitkisel gıda takviyesi ürünleri:

  • Immu-Nat: Bitkisel sıvı ekstraktı elde eder. Ekstrakt kurutulmuş bitkilerin özel ekstraksiyon yöntemlerini kullanarak elde edilen bitki özlerine ekstrakt denir. Immu-Nat’ın özel olarak hazırladığı Hindiba Yaprağı Ekstraktı, Ekinezya Ekstraktı, Zerdeçal Ekstraktı gibi ekstraktları bulunur.
  • Orzax Ocean İmunol Sambucus Şurup: Orzax Ocean İmunol Sambucus Şurup kara mürver, C vitamini, üzüm çekirdeği ekstresi ve çinko bulunan bitkisel gıda takviyesidir. Lezzetli tadı ile çocukların kullanımına uygundur. 
 • Zade Vital: Nigefix Çörek Otu (Nigella sativa) bitkisinin tohumundan soğuk sıkım yöntemiyle elde edilir. Buğdayın embriyosu (endosperm) olarak bilinen rüşeym (Triticum vulgare, wheat germ) yağı protein, çeşitli mineraller ve vitaminler, bitkisel omega 3, fitosterol, polikosanol ve yüksek oranda vitamin E içerir. Zade Vital’de ısı ve kimyasal işlem uygulanmadan, faydalı bileşenleri korunarak ve soğuk sıkım yöntemiyle elde edilmektedir.
 • Riviera: Riviera Original İsveç Şurubu, 13 seçkin bitkinin özlerini içeren geleneksel bir bitkisel takviye edici gıdadır. Bu bitkiler yüzyıllardır geleneğin bir parçası olarak kullanılmıştır ve Orta Çağ’dan beri tüketilmektedir.
 • Sambucol: Sambucol Plus Şekersiz C Vitamini + Çinko Takviye Edici Gıdanın içerisinde kara mürver (Sambucus Nigra) bulunmaktadır. Şekersiz takviye edici gıdadır.
 • Herby: Herby Energy Shot Bitki Bazlı İçecek, bitki özleri, organik soğuk sıkım meyve ve sebze sularından üretilmiştir.

Bu ürünler Bonaliva'nın doğadan ilham alan, etkili ve güvenilir bitkisel gıda takviyelerinin sadece birkaç örneğidir. Bitkisel gıda takviyesi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta temiz içerikli olmasıdır. Bonaliva’da güvenilir satıcılardan orijinal ürünleri kampanyalı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Bitkisel Vitamin Takviyeleri Faydaları Nelerdir? 

Bitkisel vitamin takviyeleri sağlık ve genel iyilik halini desteklemek için kullanılan doğal kaynaklı besin takviyeleridir. Bitkisel vitamin takviyelerinin birçok faydası vardır. Öncelikle, vücuda eksik olan besin maddelerini sağlayarak beslenme eksikliklerini gidermeye yardımcı olabilirler. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve hastalıklara karşı koruma sağlayabilirler. 

Bitkisel vitamin takviyeleri ayrıca enerji seviyelerini artırabilir, stresi azaltabilir, cilt sağlığını destekleyebilir ve sindirimi iyileştirebilir. Ancak herhangi bir takviye ürününde olduğu gibi bitkisel vitamin takviyelerinin kullanımı öncesinde doktorunuza danışmanız önemlidir.

Back to Top