Sarıkılçık Pirinci 500 G Tosya

Özel fiyat ₺173,17 Normal fiyat ₺202,87

Tosya Sarıkılçık Pirinci

Hani şu çocukluğumuzdan hatırladığımız kırmızı çizgili Sarıkılçık pirinci vardır ya... O pirinçle yapılan pilavların damak çatlatan lezzetini hatırlamayanımız var mı? İşte sadece ata tohumundan üretilebilen bu pirincin en lezzetlisi Tosya’da yetişir. Tosya Vadisi’ni çeviren dağlar pirincin filizlenme ve yetişme dönemlerinde ihtiyaç duyduğu yumuşak iklim özelliklerini sağlar. Devrez çayı kenarındaki eğimsiz, alüvyonlu topraklar ise içerdikleri mineraller ile pirinç için idealdir. Vadinin toprakları Ilgaz dağından gelen kar suları ile yavaş ve düzenli olarak sulanır.

İşte bu özellikler Kastamonu Tosya Pirinci olarak bilinen Sarıkılçık’ın çok lezzetli olmasının sırrıdır. Öyle ki, aynı tohumdan başka yörelerde yetiştirilen pirinçler Tosya Pirinci’nin lezzetine ulaşamamaktadır.

Pişerken su çekerek üç kat büyüyen taneleri ile az bir miktarı bile koca bir aileyi doyuran Sarıkılçık pirinci son derece bereketlidir ve damak tadının yanında iri taneleri ile göze de hitap eder. Siz de ana yurdunda geleneksel yöntemlerle üretilen, katkısız ve % 100 doğal Tosya Sarıkılçık Pirinci’nin “gerçek lezzetine” davetlisiniz.

Sarıkılçık Pirinç;

* B1, B2 vitaminleri içerir.

* Potasyum, fosfor deposudur.

* Glisemik indeksi düşüktür.

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.
Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-ytpm_049
Barkod 8681078703011
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top