Maraş Tarhanası Sıkma 200 G

Özel fiyat ₺153,37 Normal fiyat ₺183,07

Maraş Sıkma Tarhanası

Anadolu'ya göçebe Türkler tarafından getirilen tarhana, kış aylarının vazgeçilmez lezzeti. Her yörede farklı tarifleri olsa da hiçbirinin şifası ve tadı tartışılmaz. İşte bu lezzetler arasında farklı bir yere sahip Kahramanmaraş Sıkma Tarhana ile yapacağınız çorbalar da mutfağınızın yeni favorisi olmaya aday.

Kahramanmaraş'ta tarhana yapımı buğdayın taş değirmende dövülerek kabuğunun tavlatılması ve yarma haline getirilmesiyle başlıyor. Daha sonra yarma yıkanıyor ve pişiriliyor. Pişen yarmaya köy yoğurdu katılıyor ve dağ kekiğiyle tatlandırılıyor. Yapılan karışım bir gece dinlendirilerek mayalanıyor ve serilerek güneşte kurutuluyor.

Sıkma tarhana ile çorba yaparken hem yoğurt hem de sebze ile pişirmeyi deneyebilirsiniz. Siz de kendi tariflerinizle sofranıza renk katmak için ana yurdunda tamamen doğal yöntemlerle yapılan katkısız, %100 doğal Maraş Sıkma Tarhana’nın “gerçek lezzetine” davetlisiniz.

Tarhana;

* Protein ve karbonhidrat zenginidir.

* B vitamini, kalsiyum, demir, magnezyum, çinko gibi mineraller içerir.

* Probiyotiktir, kolay sindirilir.

 

Alerjen Uyarısı
Laktoz ve gluten içerir.


Coğrafi İşaretli Ürünler Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.


Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-ytpm_044
Barkod 8681078703028
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top