Kahta Bademi 190 G Adıyaman

Özel fiyat ₺237,52 Normal fiyat ₺267,23

Kahta Bademi

Efsanelere konu olmuş ulu dağların yamaçlarında yetişen asırlık fidanların leziz mahsulüdür Kahta Bademi… Dağın eteği anlamına gelen Kahta; üzerinde nice medeniyetler kurulmuş Anka Dağı, Yarlıca Dağı ve Nemrut Dağı arasında kalan oldukça verimli bir toprak yapısına sahiptir. Yörede yetişen Kahta Bademi de lezzetini bu özel iklim ve toprak yapısından alır.

Asırlık badem fidanları bir dişi bir erkek olarak sıralı şekilde sadece hayvan gübresi ile gübrelenmiş toprağa dikilir ve ancak 4. yılında meyve vermeye başlar. Bademler ağaçta olgunlaşma sürecini tamamlayınca Eylül ayında hasat edilir. Dış kabuğundan ayıklanmasının ardından güneşte kurutulur. Kuruyan bademler iç kabuklarından ayrılırken su ve benzeri maddeler kullanılmaz. Bu kuru kırım işlemi Kahta Bademi’nin lezzetinin kaybolmadan korunmasını sağlar.


Çerez tabaklarının olmazsa olmazı, perde pilavından tutun da çeşit çeşit tatlılara kadar pek çok tarifte kullanılan, %100 doğal ve katkısız, coğrafi işaretli Adıyaman Kahta Bademi’nin “gerçek lezzetine” davetlisiniz.Coğrafi İşaretli Ürünler Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.


Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-ytpm_089
Barkod 8681078704384
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top