Göbek Kaşarı Peyniri 500 G Kars

Özel fiyat ₺460,30 Normal fiyat ₺490,00

Kars Göbek Kaşarı Peyniri

Kars’a 1,5 saat uzaklıkta, 2500 metre rakımlı Boğatepe eski adıyla Zavot yayla köyü, peynirleriyle bilinir. Alpler’e benzerliğiyle görenleri büyüleyen bu coğrafyada Rus Harbi sonrasında yerleşen Malakanların başlattığı peynir üreticiliği bugün de devam etmektedir.

Kuşaklar boyunca aktarılan bilgi birikimiyle üretilen Kars Göbek Kaşarı lezzetini yörenin doğal beslenen yerli ırk hayvanlarının sütünden alır.

Taze sütlerden şirdan mayası ile elde edilen telemeler, önce geleneksel sulu haşlama yöntemiyle pişirilir. Beyaz peynirin haşlanmasından sonra, ustalar tarafından yoğurma işlemi yapılır. Yoğurmanın ardından, kalıplara dökülmeden hemen önce kaşarın boğumlanan kısmından “kaşar göbeği” adı verilen bir parça koparılır. Paketlenen kaşar göbeği damak çatlatan lezzetiyle sofranıza gelmek için hazırdır artık

Yılın her ayında, geleneksel yöntemler kullanılarak üretilen %100 doğal ve katkısız Kars Göbek Kaşarı’nın “gerçek lezzetine” davetlisiniz.


Alerjen Uyarısı
Laktoz içerir.

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-tpm_031
Barkod 8681078700720
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top