Fındıklı Pestil 250 G Gümüşhane

Özel fiyat ₺116,91 Normal fiyat ₺154,90

Gümüşhane Fındıklı Pestil

Canik dağlarının kuzey rüzgarlarından koruduğu bir coğrafya düşünün. Gümüşhane’nin Kelkit ve Harşit çayları ile sulanan yabani dutlar gelsin aklınıza. Lezzetini araç girmeyen vadilerde yetişen yabani dutlardan, bölgede yetişen fındıklardan ve yerel üreticilerden sağlanan süt ve baldan alan Gümüşhane Fındıklı Pestili çok özel bir ürün. 

Binlerce yıllık beslenme kültürümüzün vazgeçilmezlerinden pestil yılların getirdiği bilgelikle, geleneksel yöntemler takip edilerek üretiliyor. Dut şırasına, un ve süt karışımı eklenerek bakır kazanlarda kaynatılıyor. Ilımaya bırakıldıktan sonra içine balın eklenmesiyle “herle” adı verilen karışım elde ediliyor. Altın renkli, mis kokulu bu karışım fındık parçaları eklendikten sonra bezlere serilerek güneşte kurutuluyor.

Yörenin tertemiz toprağında yetişen yabani dutların, değerli balın ve çıtır fındığın birbirine karışan aromalarıyla Gümüşhane Fındıklı Pestilinin “gerçek lezzetine” davetlisiniz.

Fındıklı Pestil; 

* A, B, D, E, K vitaminleri içerir.

* Demir, protein, karbonhidrat, yağ ve çinko mineralleri açısından zengindir.

* Bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur.

Alerjen Uyarısı
Gluten ve Laktoz içerir.

Coğrafi İşaretli Ürünler Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-ytpm_063
Barkod 8681078702625
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top