Dut Pestili 250 G Artvin

Özel fiyat ₺123,66 Normal fiyat ₺138,51

Artvin Dut Pestili

Bambaşka bir coğrafyanın dutlarından yapılır Artvin Dut Pestili. Toprakları mineral yönünden son derece zengin, Akdeniz dışında Akdeniz iklimine sahip tek bölgede, Çoruh vadisi etrafında suyun gidebildiği her yer burada yetişen dutlar için doğal seradır. 

Biyolojik çeşitlilik bakımından zengin olan Çoruh vadisinde doğal olarak yetişen dutlar, bölgenin farklı toprağından ve ikliminden lezzet alır. Kendine has, farklı aromatik tada sahip dutlar hasat zamanı toplanır, kazanlarda kaynatıldıktan sonra ezilir, kürünlerde suyu posasından ayrılır. Elde edilen dut şırası kaynatılırken içine buğday unu, bal ve sütten yapılan bir karışım yavaşça eklenir ve küreklerle sürekli karıştırılır. Helme kıvamını bulunca, tülbent bezlere incecik serilerek havadar bir yerde, güneş altında kurumaya bırakılır.

Doğal, katkısız, koruyucusuz içeriği ile sağlıklı bir atıştırmalık olan Artvin Dut Pestili’nin “gerçek lezzetine” davetlisiniz.

Artvin Dut Pestili;

* Magnezyum, potasyum, kalsiyum, fosfor, demir mineralleri deposudur.

* Enerji verir, iştah açar, kemik ve diş gelişimini destekler, bağışıklığı güçlendirir.

* Sağlıklı, doğal ve katkısızdır.

Alerjen Uyarısı

Laktoz ve gluten içerir.

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-ytpm_058
Barkod 8681078702632
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top