Cevizli Köme Tek Çekim 200 G Artvin

Artvin Tek Çekim Cevizli Köme– Cevizli Sucuk

Köme denince akla şahane bir lezzet geliyor. Artvin Tek Çekim Cevizli Köme ise ceviz tadının yoğun olduğu, etrafını saran herle tadının arka planda parladığı Cevizli Sucuk olarak da bilinen farklı bir köme.

Geleneksel yöntemlerle yapılan Tek Çekim Cevizli Köme’de, Çoruh vadisinde yetişen yabani dutlar mevsiminde toplanıp kazanlarda kaynatılıyor. Elde edilen şıraya un, süt ve bal eklenerek herle kıvamına gelene kadar pişiriliyor. Yörenin cevizleri ayıklanıp elde tek tek ipe dizildikten sonra herle karışımına sadece 1 kez batırılıp çıkarılıyor ve asılarak kurutuluyor. Tek çekim adı verilen bu işlemden sonra herle kısmı ince bir tabaka halinde kalıyor ve en az %60 ceviz oranı ile satışa sunuluyor.

Yoğun ceviz tadı ve kıtırlığı ile çok sevilen, ince herlesi ile daha az tatlı Artvin’in geleneksel çerezi Tek Çekim Cevizli Köme’nin “gerçek lezzetine” davetlisiniz. 

Tek Çekim Cevizli Köme;

* Kalsiyum, potasyum, selekyum, çinko ve fosfor mineralleri içerir.

* A, B, D, E, K vitaminleri kaynağıdır.

* Sağlıklı, doğal ve katkısızdır.

Alerjen Uyarısı

Gluten, laktoz ve ceviz içerir. 

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-ytpm_060
Barkod 8681078702656
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top