Avcarlı Halhali Zeytini 330 G Hatay

Özel fiyat ₺207,82 Normal fiyat ₺237,52

Hatay Avcarlı Halhali Zeytini

Bin yıllık bir tarihi olduğu tahmin edilen Halhali Zeytini, Hatay’ın en meşhur zeytinlerindendir. Avcarlı Halhali Zeytini ise pul biber çeşnisiyle kahvaltılarda bambaşka bir zeytin lezzeti sunuyor.

Etli ve küçük çekirdekli yapısı ile diğer zeytinlerden ayrılan, içerdiği yüksek yağ oranı ile de kahvaltıların baş tacı olacak kadar lezzetli Halhali Zeytini, Akdeniz yağmuruyla can bulur, toprağıyla doyar, güneşiyle büyür ve esintileriyle olgunlaşarak kendine özgü aromasını kazanır.

Hatay bölgesi ve çevresinde yetişen yüzlerce yıllık zeytin ağaçlarından her sonbahar toplanan Halhali Zeytini doğallığını koruyan geleneksel yöntemlerle kurulur. Ebatlarına göre ayrılıp çizilen zeytinler tuzlu suya bastırılır ve acı tadı gidene kadar sık sık suyu değiştirilerek yenmeye hazır hale getirilir. Süzüldükten sonra zeytinyağı ve bölgenin özel pul biberiyle harmanlanan Halhali Zeytini, lezzetli acısıyla iştah açan Avcarlı Halhali Zeytini haline dönüşür.

Yapımı zahmetli olduğundan her yıl az miktarda üretilen ve Hatay’a özel Avcarlı Halhali Zeytini’nin “gerçek lezzetine” davetlisiniz.

Avcarlı Halhali Zeytini;

* A, B, C ve E vitaminleri içerir.

* Demir ve Omega yağ asitleri açısından zengindir.

* Lif kaynağıdır.

* Sağlıklı, doğal ve katkısızdır.

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-ytpm_038
Barkod 8681078702915
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top