Nermin Hanım Erken Hasat Naturel Soğuk Sıkım Zeytinyağı (1lt)

Erken Hasat, Soğuk Sıkım Zeytinyağı, %0,4 Asit

Erken Hasat, Soğuk Sıkım Zeytinyağı, %0,4 Asit

Kaz Dağları eteklerinden... Türkiye'nin Altın Madalyalı zeytinyağı...

İlk Hasat Yeşil Zeytin Sızması, Yeni Hasat, asid değeri %0.,4 .

Ekim ayı başlarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde ozenle yere değmeden toplanır, delikli hava geçirgen 20-25 kg alan kasalara konur. Bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürülür ve sıkıma alınır. Çuvallar yerine kasalarda taşınarak zeytinin kızışmasının dolayısıyla yağda olumsuz tatlar oluşmasının önüne geçilir. 

22 C altında 2 fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) yöntemiyle zeytinyağlarımız üretilir. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutulur. 

Zeytinyağlarımızın ön analizleri fabrikada yapılır ve çelik krom tanklarda saklamaya alınır. Krom tanklarımızın bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 18C-22C derecede tutulmaktadır.

Yeşil meyvemsi aromaya sahip, zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dil üzerinde yoğun hissedilir acılık ve genizde yakıcılık oluşturmaktadır. .  Sağlık icin gerekli olan E vitamini , bio fenoller, antioksidan vb değerler en yüksek seviyedir.

Kullanım / Uygulama Önerisi : Sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilmesi, salata ve mezelerde, pilav , makarna ,ekmek , pizza ve izgara balık üstüne çiğ dökerek kullanımı tavsiye edilir.  Sofralık ve yemeklik için de uygundur.

Uyarılar : Serin ve kuru yerde, güneş ve ışık görmeyen bir ortamda, hava almayacak şekilde muhafaza ediniz. Ağzını açık bırakmayınız.

 

Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 8681092360436
Barkod 8681092360436
Marka Nermin Hanım
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
Nermin
Sending ...
Back to Top