Banduma Yufkası 500 g

 

Kastamonu'nun leziz banduması

 

Kastamonu mutfağının zenginliği hem müthiş doğasından hem de Kastamonuluların maharetli ellerinden gelir. Kastamonu mutfağının tadına doyulmaz yemeklerinin başında ise banduma gelir...

Etli, sulu hamurun ceviz ve tereyağıyla tatlandığı enfes bandumayı evinizde rahatlıkla yapabilmeniz için yufkaları ellerimizle açtık, pişirdik, tam bandumalık dilimledik. Tam lezzetini yakalamak için Daday tereyağını kullanmayı unutmayın!

İksirli Çiftlik olarak her zaman en temiz ve doğal gıdayı sizlere ulaştırmanın gururuyla...

 

Banduma nasıl yapılır?

 

3 adet Banduma Yufkası

Haşlanmış ibi (hindi) veya köy tavuğu

1,5 litre et suyu

200-250 g tereyağı

1 su bardağı dövülmüş ceviz.

 

Önce hindi haşlanır. Suyu ayrı bir kaba alınır. Etler didiklenerek hazırlanır. Katlanmış yufkalar kısık ateş üzerinde kaynayan et suyuna tek tek batırılır. Bu yufkalar yanyana yağlanmış bir tepsiye bir sıra döşenir. Üzerine kızdırılmış Daday tereyağı gezdirilir. Üzerine dövülmüş ceviz serpilir. Onun da üzerine didiklenmiş etler yayılır. Tekrar aynı işlemler sırasıyla yapılır. Yufkalar bitinceye, bandumamız istediğimiz kalınlığa gelinceye kadar devam edilir. Bu işlem bitince bandumamız önceden ıstılmış fırına sürülür. Üzeri hafifçe kızaran banduma sıcak sıcak servis edilir.

Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 37-0003-31
Barkod 8681877020272
Marka Iksirli Ciftlik
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
iksirli_ciftlik
Sending ...
Back to Top