TAM TARIM (Glutensiz) Yulaf Unu 300 gr

Glutensiz Yulaf Unu Nedir

Yulaf en sağlıklı kabul edilen tahıl çeşitlerinden biridir. Besin değerleri ve mineralleri bakımından son derece zengindir. Yulaf unu; yulafın birkaç farklı öğütülme aşamasından geçirilerek elde edilmiş halidir. Yulaf taneleri oldukça sert ve pişmesi zor olan bir yiyecek olduğu için genellikle mutfaklarda pratik kullanım için ezilmiş olan Glutensiz Yulaf Ezmemizin dışında, Glutensiz yulaf unumuz da tarifleriniz de kullanım çeşitliliği açısından iyi bir alternatiftir.

Neden Glutensiz Yulaf Unu

Ürünlerimiz arasında en meşhur olanlardan biri olan Glutensiz Yulaf Unumuz hem menşei hem fiyatı noktasında çok olumlu geri dönüşler aldı. Ülkemizde organik ürün kullanmaya henüz hazır olmayan ancak glüten hassasiyetinden ötürü bu tarz ürünlere ihtiyacı olan bireylere ve ailelerin çok beğeneceği bir üründür.

Glutensiz Yulaf Unu Nasıl Üretilir

Ülkemizin güzel topraklarına kontrollü olarak ekimi yapılan, içerisinde buğday veya arpa barındırmayan, aynı tarlaya bu gibi glutenli ürünler ekmeyen işletmelerden toplanılan mahsul öncelikle ayrıştırmadan geçmekte ve temizlendikten sonra glüten analizleri iç ve dış laboratuvarlarda tetkik edilmektedir. Akabinde sorteks makinalarından geçirilerek yabancı madde ayıklaması, presleme, eleklerden geçirme, öğütme, kurutma işlemlerinden ayrı ayrı geçirilerek ve çok ama çok değerli olan kepeği ayrılmadan elde edilen ürünümüz, el değmeden sağlıklı cam kavanozlara konarak sofralarımıza kadar gelir.

Glutensiz Yulaf Unu Nasıl Kullanılır

Zengin besin içeriğine sahip ve güçlü bir antioksidan olan yulaf; kolesterol, kan şekeri seviyeleri ve bağırsak hareketleri ile ilgili birçok makalede geçer. Ayrıca glisemik indeksi düşük bir un olması nedeniyle de oldukça doyurucudur. Tokluk hissi yaratarak kilo vermeyle ilişkilendirilen yulaf unumuz diğer unlardan çok daha geç bayatlama özelliğine sahip olması, glütensiz ve temiz içeriğiyle rahatça tüketeceğimiz önemli bir tahıldır. Tatlılarda ise kesinlike özlerimiz ile birlikte denemenizi tavsiye ediyoruz

Kullanımı ise çok basit;

Sabah kahvaltılarda
Sağlıklı pizza tabanı olarak
Poğaça ve kurabiye yapımında
Yulaf Pudingi yapımında
Sütlü tatlılarda kıvam koyulaşmasında
Keklerde ve pastalarda taban olarak
Cilt maskesi yapımında
 

Glutensiz Yulaf Unu Kimler Kullanabilir

Tatlı yapmayı ve yemeyi sevenler
Sağlıklı kahvaltı aperatiflerini tercih edenler
Bebek mamasını evde yapmayı tercih edenler
Glutensiz diyet takip edenler
Buğdaya alerjisi olanlar
Eliminasyon diyeti yapanlar
Veganlar
Vejeteryanlar
Ketojenik diyet yapanlar
Paleo diyet yapanlar
Helal gıda tüketicileri
Kosher gıda tüketicileri
 

Glutensiz Yulaf Unu ile Neler Yapılabilir

Glutensiz yulaf unu ile yapılabilecek en keyifli tarifler blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ancak kahvaltıda pankek ve krep yapabilir, buğday unundan daha sağlıklı ve besleyici ekmek ve pasta tabanı hazırlayabilirsiniz. Ayrıca cilt bakım maskesine kadar çok ama çok yerde kullanabilirsiniz.

Glutensiz Yulaf Unu Nasıl Saklanmalıdır

Glutensiz yulaf unumuz, hiçbir zirai ilaç ve katkı maddesi içermediğinden güven rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu noktada ürünlerimizi sürekli olarak soğuk havada ve steril bir şekilde muhafaza ediyoruz. Sizden de ürünü paketinde sıkıca kapatılmış şekilde mümkünse buzdolabınızda, değilse kuru ve ışık görmeyen ortamda muhafaza etmeniz

 

Besin
Değerleri (g)
100 gr
%brd
%rda
Enerji kcal
356
17,8
Toplam yağ
6,9
9,86
Doymuş yağ
1,2
6
Karbonhidrat
56
21,54
Şeker
1,3
1,44
Protein
14
28
Lif
11
44
Tuz
0,01
0,17

Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu TAM TARIM(Glutensiz) Yulaf Unu 300 gr
Barkod 8683659909263
Marka Tam Tarım
Sağlıklı Ürün Özelliği Glutensiz
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tamtarim
Sending ...
Back to Top