TAM TARIM (Glutensiz) Hindistan Cevizi Unu 300 gr

Hindistan Cevizi Unu Nedir

Palmiyegiller ailesinden olan Hindistan cevizi meyvesinden üretilen ve mutfaklarınızda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz organik bir undur. Hindistan cevizi unu kalori miktarı 30 gramda yaklaşık 120 kaloridir. Lif bakımından zengin olan Hindistan Cevizi Unu bol miktarda mineral içerir. Çölyak hastaları için iyi bir alternatiftir. Günümüzde trend haline gelmiş ve popülaritesi her geçen gün artmaktadır.

Neden Hindistan Cevizi Unu

Katkısız olarak üretilen Hindistan Cevizi Unumuz, mutfaklarınızda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir üründür. Ürünümüz, Konvansiyonel muadillerine göre sentetik koruyucu ve zirai ilaç kalıntısı barındırmamaktadır. Özellikle sağlıklı yaşam konusunda yüksek bilinçli aileler ve bireylere hitap eden ürünümüz. Türkiye standartlarında organik tarım sertifikasyonu ile karşınızdadır.

Organik Hindistan Cevizi Unu Nasıl Üretilir

Hindistan cevizi unu; taze Hindistan cevizi meyvesinin iç kısmında bulunan beyaz renkteki etli dokunun sıkılması ve ayrıştırılması sonucu elde edilmektedir. Hindistan cevizi meyvesi ilk olarak yıkama ünitelerine alınır. İki farklı yıkama ünitesinden geçirilen Hindistan cevizi meyvesi, kurutma ünitesinden geçirilerek kırma işleminin yapılması için kırıcı ünitesine gönderilir. Kırıcı ünitesi ile küçük parçalara ayrılan Hindistan cevizi meyvesi sonrasında pres ünitesine gönderilir. Pres ünitesinden çıkan Hindistan cevizi yağı vibrasyon eleklerden geçirilerek tortusundan ayrılır. Bu tortu kurutularak Hindistan cevizi unu elde edilir. Tüm proses boyunca hiçbir kimyasal madde eklenmeden mekanik ayrım yapıldığı için oldukça değerli bir un alternatifidir.

Organik Hindistan Cevizi Unu Nasıl Kullanılır

Hindistan cevizi unu kalori miktarı 30 gramda yaklaşık 120 kaloridir. Bol miktarda demir içerir. Sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar. Hindistan cevizinin kalp sağlığına, sinir sistemine, besleyiciliğine ve içerdiği minerallerin zenginliğine dair bir çok medikal makale vardır. Hatta hindistan cevizi meyvesi zor koşullarda damardan serum olarak kullanıldığını bir çok filmde hepimiz görüyoruz.

Kullanımı ise çok basit;

Ekmek yapımında
Çorbaları ve yemekleri terbiye etmede
Hamur işleri yapımında
Atıştırmalık ve tatlılarda

Organik Hindistan Cevizi Unu Kimler Kullanabilir

Çölyak Hastaları
Ketojenik diyet yapanlar
Paleo diyet yapanlar
Veganlar
Vejeteryanlar
Helal gıda tüketicileri
Kosher gıda tüketicileri

Organik Hindistan Cevizi Unu ile Neler Yapılabilir

Sağlıklı beslenme ve yaşam günümüzde önemli bir yer almaktadır. İnsanlar yediklerinin sağlıklı ve doğal olmasına dikkat etmektedir. Bundan dolayı organik ve işlenmemiş gıdaları tercih etmektedir. Özellikle gluten intoleransı olanların isteği, kendilerini rahatsız etmeyecek şekilde tatlı ya da hamur gıdaları tüketebilmektir. Bu isteğe karşılık öne çıkan Hindistan cevizi unu hem tatlılarda hem de tuzlu yiyeceklerde kullanılabiliyor. Kahvaltı da krep veya pancake yapabilir, çorbaları terbiye etmek için kullanabilir, buğday ekmeğinden daha sağlıklı ekmek yapabilir ve daha pek çok tariflerde kullanabilirsiniz.


Organik Hindistan Cevizi Unu Nasıl Saklanmalı

Organik Hindistan Cevizi Unu, hiçbir zirai ilaç ve katkı maddesi içermediğinden güven rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu noktada ürünlerimizi sürekli olarak soğuk havada ve steril bir şekilde muhafaza ediyoruz. Sizden beklentimiz de ürünü paketinde sıkıca kapatılmış şekilde mümkünse buzdolabınızda, değilse kuru ve ışık görmeyen ortamda muhafaza etmeniz olacaktır. Amacımız ürünümüzden en iyi şekilde faydalanmanızdır.

 

Besin
Değerleri (g)
100 gr
%brd
%rda
Enerji kcal
345
17,25
Toplam yağ
12
17,14
Doymuş yağ
11
55
Karbonhidrat
22
8,46
Şeker
21
23,33
Protein
16
32
Tuz
0,025
0,42
Lif
43
172

Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu TAM TARIM(Glutensiz) Hindistan Cevizi Unu 300 gr
Barkod 8683659909256
Marka Tam Tarım
Sağlıklı Ürün Özelliği Glutensiz
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tamtarim
Sending ...
Back to Top