Tahin, Pekmez, Dağ Çileği Reçeli Seti

Stokta
SKU
24-stpm_084
Karşılaştırma Listesine Ekle
Özel fiyat ₺361,17 Normal fiyat ₺424,90

TSH Doğal

İstanbul, Türkiye

Rating:
100%

Tahin, Pekmez, Dağ Çileği Reçeli Seti

Şekersiz Doğal Erzincan Dut Pekmezi

Bir kaşığı bile içinizi ısıtmaya yeten koyu renkli, zengin lezzete sahip Erzincan Dut Pekmezi, en bilinen ve sevilen pekmezler arasındadır. 

Kemaliye’nin sarp arazisinde yabani dut ağaçlarında yetişen lezzeti özel dutlardan geleneksel yöntemlerle yapılan Erzincan Dut Pekmezi doğal olarak tatlıdır, ilave şeker içermez. Bu bölgede yetişen dutlar bölgenin coğrafya ve iklim özellikleri nedeniyle farklı bir lezzete sahiptir.

Yapımında geleneksel yöntemler izlenen Erzincan Dut Pekmezi için dutlar temmuz ayında toplanarak ayıklanır ve kurutulur. Pekmez yapılacağı zaman kuru dutlar kazanlara alınıp kaynatılarak şıra haline getirilir. Elde edilen şıra tepsilere aktarılarak yoğun pekmez kıvamını alıncaya kadar güneş altında olgunlaşmaya bırakılır. İçerisinde katkı maddesi, koruyucu ve şeker bulunmayan bu lezzetli ve doğal pekmezi tatlılarda şeker yerine kullanabilir, şerbet yaparak veya kahvaltılarda tahinle karıştırarak tüketebilirsiniz.

Konya Çifte Kavrulmuş Tahin

Humusun tadı, piyazın sosu, helvanın yıldızı, pekmezin vazgeçilmez ortağı, kek ve çöreklerin lezzeti, kış günlerinin aranan enerji ve mutluluk kaynağı tahin geleneksel Türk tatlarından biri. Konya Çifte Kavrulmuş Tahin ise tahinin lezzet zirvesi.


Bozkır tahini ya da çifte kavrulmuş tahin olarak anılan bu asırlık lezzet, Manavgat yöresinden toplanan susamların geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde sıkılmasıyla yapılıyor. Acılığından suda bekletilerek arındırılan susamlar bir gün sonra kabuğu soyularak beş saat odun ateşinde pişiriliyor. Diğer tahinlerden farkı da burada açığa çıkıyor. Daha fazla kavrulan susamların yağı iyice pişiyor ve damak çatlatan bir lezzete dönüşüyor.

Dağ Çileği Reçeli 300 g Bolu


Bolu dağ çileği dağlarada toplanır. Yabani çilektir. Doğal ortamında kendiliğinden çıkar. Dağ çileği yaban çileği ismiyle bilinmetedir. Bu çileğin normal çilekten farkı daha küçük boyda olmasıdır. Tam anlamıyla bir vitamin deposudur. İçerisinde C vitamini oldukça fazla bulunmaktadır.Mayıs, haziran aylarında dağlardan toplanan çiçekler geleneksel yöntemlerle odun ateşinde bakır kazanlarda kaynatılmaktadır.İçerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur.

Daha Fazla Bilgi
Barkod 8681078705039
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top

Tahin, Pekmez, Dağ Çileği Reçeli Seti

Özel fiyat ₺361,17 Normal fiyat ₺424,90