Şekersiz Dut Pestili 180 G Eğin

Şekersiz Kemaliye / Eğin Dut Pestili

 

Şekersiz dut pestili, kilosuna dikkat edenler, sağlık için rafine şeker tüketimini azaltmak isteyenler ve özellikle çocukların dişlerini korumak için benzersiz bir atıştırmalık. Bu pestilde hiç şeker bulunmuyor. Erzincan’ın Kemaliye / Eğin’in o coğrafyaya özel lezzetteki dutları pestile doğal tatlılığını veriyor. 

 

100 yıldan fazla tarihi olan Eğin’in özel ürünü olan Şekersiz Kemaliye / Eğin Dut Pestili’nin yolculuğu yazın sonu başlıyor. Eğin’in sarp arazilerinde doğal olarak yetişen yabani dutlar, Temmuz-Ekim ayları arasında en tatlı, lezzetli ve olgun haline ulaşıyor. Bu aylarda toplanan yabani dutlar, bakır kazanlarda odun ateşi üzerinde hiç şeker katılmadan su ile kaynatılıp şıra haline getiriliyor ve unla kıvam aldırılıyor. Koyulaşan şıra bezler üzerine incecik yayılarak toprak damlar üzerine seriliyor, Eğin’in tertemiz havasında, güneş ve rüzgar altında kurumaya bırakılıyor. Şeker ilavesiz, doğal tatlı Kemaliye / Eğin Dut Pestili lezzet sırrını coğrafyasından alıyor. Sınırlı miktarda üretilen bu enerji dolu atıştırmalık, tüm aile için sağlıklı bir seçenek. Şekersiz Doğal Kemaliye / Eğin Dut Pestili ile yalnızca doğal dut tadı ve aroması taşıyan dut pestilinin gerçek lezzetine siz de davetlisiniz.

 

Kemaliye / Eğin Dut Pestili;

-A, B, D, E, K vitaminleri içerir.

-Demir, protein, karbonhidrat, yağ ve çinko mineralleri açısından zengindir.

-Bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur.

-Dutlardan gelen doğal şekere sahiptir. Şeker hastalığı olanların tüketmeden önce doktora danışmaları önemlidir.

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-ytpm_111
Barkod 8681078704971
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top