Zeytinyağları

Filitre
Filitre
Listeleme Şekli Izgara Liste

Ürünler 78'ün 1-40'si

Sayfa
sayfa başı
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Filitre
Filitre
Listeleme Şekli Izgara Liste

Ürünler 78'ün 1-40'si

Sayfa
sayfa başı
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

Doğal zeytinyağları, zeytinin naturel içeriği korunarak hazırlanır. Bu ürünler, vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. Zeytinin doğal tadının korunması yağların lezzetli olmasını sağlar. Bonaliva’da satışa sunulan zeytinyağları katkı maddesi olmadan hazırlanır. Sofranızda doğallığa, lezzete ve sağlığa yer açmak isterseniz aşağıdaki organik, temiz tarım, sürdürülebilir tarım zeytinyağı markalarını Bonaliva üzerinden satın alabilirsiniz.

 

  • Nermin Hanım
  • Hatice Teyze
  • Zeytin İskelesi
  • Defnelia
  • Healyou
  • Ravla
  • Farmyard
  • Organik Ata Ağaç
  • Toprak Doğal
  • Olivia Malia

 Yukarıdaki listede yer alan markalar ürünlerini özel sıkım yöntemleriyle üretir. Bu yöntemler, meyvenin doğal içerik, tat ve lezzetinin korunmasını sağlar. Soğuk sıkımla elde edilen yağlar fermantasyon ve iklimlendirme uygulaması yapıldıktan sonra satışa sunulur. Bonaliva’da satılan doğal zeytin yağlarını sofralarınıza güvenle taşıyabilirsiniz.

Doğal Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

“Doğal zeytinyağı nasıl anlaşılır?” yemek ve salata için yağ satın alırken sık sorulan bir sorudur. Katkı maddesi ve koruyucu bulunan yağlarla doğal zeytinyağları arasında kalite, tadım ve sağlık açısından büyük bir fark vardır. Sağlıklı bir seçim yapmak için doğal, soğuk sıkım yağları tercih etmek gerekir. Satın aldığınız yağın doğal olup olmadığını anlamak için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  

  • Donma testi: Gerçek zeytinyağı 0-6 derece arasında kristalleşerek donar. Zeytinyağını bir bardağın içine koyup buzluğa yerleştirerek doğal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Yağ donmadıysa veya kısmen kristalleştiyse içeriğinde katkı maddesi olması muhtemeldir.
  • Ilık su testi: Yağ, suya eklendiğinde üste çıkar. Doğal zeytinyağı, suyun yüzeyine çıkarken baloncuk çıkarır. Ilık suya bir miktar yağ ekleyerek baloncuk çıkarıp çıkarmadığına bakabilir ve doğal olup olmadığını bu şekilde anlayabilirsiniz.
  • Tat testi: Doğal zeytinyağını tattığınızda genzinizde yakıcı bir his oluşur. Gerçek yağ, doğal meyvelerden elde edildiği için yoğun bir tada sahip olur. Zeytinyağını tattığınızda yoğun, yakıcı fakat mideye kadar inmeyen bir tat alıyorsanız onun gerçek olduğundan emin olabilirsiniz.

 

 Renk ve koku, zeytinyağının doğallığını test ederken kafa karıştırıcı olabilir. Sahte veya yarı doğal zeytinyağını renklendirmek ve kokulandırmak mümkündür. Başka bir ifadeyle, zeytinyağının yoğun bir meyve kokusuna sahip olması onun doğal olduğu anlamına gelmez. Yağın muhtevasında yer alan bileşenlerin doğal olup olmadığını yukarıdaki testleri uygulayarak anlayabilirsiniz. 

Doğal Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

Doğal zeytinyağı, meyvenin içerisinde kendiliğinden bulunan vitamin ve mineralleri taşır. Bu besin kaynakları vücuda katkı sağlar. Zeytinden elde edilen yağlar bu sebepten ötürü tarih boyunca şifa için kullanılmıştır. Zeytinyağının faydalarını şu şekilde özetlemek mümkündür:

 

  • Doğal zeytinyağının muhtevasında yüksek miktarda monosiklik ve polisilik asit vardır. Bu asitler kalp hastalıklarının azaltılmasına yardımcı olur. Naturel zeytinyağı tüketerek koroner kalp rahatsızlıklarını ve damar tıkanıklığı gibi problemleri önlemek mümkündür.
  • Zeytinin içeriğinde yer alan antioksidan ve anti-inflamatuar yapılar kanser riskini azaltır. Bu maddeler özellikle kolon, prostat ve meme kanserine karşı önleyici özelliğe sahiptir. Yine zeytinyağının muhtevasında bulunan polifenol, kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatır.
  • Zeytinyağı, kadim dönemlerden beri cilt sağlığı ve güzelliği için kullanılan bir üründür. Zeytinin içeriğindeki antioksidan cildi serbest radikallerden korur. Bu sayede ciltteki yaşlanma belirtileri büyük ölçüde azalır. 
  • Doğal zeytinyağı kandaki şeker düzeylerini düzenler. Bu sayede insülin direnci azalır.

 

Zeytinyağı, düzenli ve dengeli tüketildiğinde vücudunuza katkı sağlar. Bu ürünü yemeklerinizde ve salatalarınızda kullanarak sağlıklı bir beslenme rutini oluşturabilirsiniz. Sağlığı ve lezzeti sofralarınıza taşımak için Bonaliva’daki doğal, organic, soğuk sıkım zeytinyağlarını tercih edebilirsiniz. Naturel meyvelerden elde edilen yağları satın alarak besleyici, sağlıklı ve lezzetli bir tercih yapabilirsiniz.

 

Back to Top