Ramazan Paketleri

2023 Temiz İçerikli Ramazan Paketleri

Her yıl heyecanla karşılanan ramazan ayı, hem bedenin hem de maneviyatın pekiştiği özel zamanlardan biridir. Oruç ile vücudumuzu dinginleştirmek, ramazan sofralarında sağlıklı ve temiz gıda beslenmeye özen göstererek bedenimizi iyileştirmek, uzun açlıklar ile sabrımızı test etmek ve paylaşma ruhu ile şükretmeyi hatırladığımız bir dönemdir. 

 

Ramazan ayında hazırlanan kalabalık sofralarla birlik ve beraberlik duygusu beslenir. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine, yakınlara ve çalışanlara yönelik hazırlanan ramazan kolisi ile şükür ve dayanışma duyguları pekişir. İçerisinde pek çok ürünün yer aldığı ramazan paketlerinde göstereceğiniz özen ile paylaştığınız kişilerin beden sağlıklarına da katkıda bulunabilirsiniz. 

 

Ramazan kolisi; kuru baklagil, yağ, salça ve reçel gibi farklı ürünler içerir. Besleyici yönüyle ön plana çıkan bu paketlerde organik ve temiz içerikli gıdalara yer vermek gerekir. Böylece sahur ve iftar saatleri için hem sağlıklı hem doyurucu bir beslenme rutini oluşturmak mümkün hâle gelir. Vitamin, mineral ve diğer yararlı bileşenler bakımından zengin besinleri içeren 2023 ramazan paketi seçeneklerine Bonaliva üzerinden ulaşabilirsiniz.  

Bonaliva’dan Sağlıklı Ramazan Paketi ve Ramazan Kolisi

Bonaliva’nın özenle seçilmiş ürünleriyle hazırlanan ramazan kolilerinde sofralara lezzet ve sağlık katacak çok sayıda erzak bulunur. Yöresel tatlarla, coğrafi işaretli ürünler ile  zenginleştirilen bu paketler, her damak zevkine ve her türlü özel beslenme ihtiyacına uygun gıdalar içerir. Bonaliva Ramazan paketleri ile glutensiz beslenme, vegan beslenme, diyabetik beslenme gibi özel beslenme ihtiyaçlarında bile sağlıklı bir Ramazan ayı geçirmek mümkün. 

 

Bonaliva Ramazan kolileri bol çeşitli olduğu için iftar ve sahur saatlerinde doyasıya beslenme şansı verir. Bu sayede oruç tutarken zinde hissetmeye ve günlük rutine zorlanmadan devam etmeye yardımcı olur. Üstelik ramazan kolilerinde anne eli değmiş gibi hissettiren ev yapımı ürünler yer alır. Paketlerdeki organik, yöresel, coğrafi işaretli, GDO’suz ve besleyici gıdalar, ramazan ayını afiyetle geçirme şansı verir. 

 

Ramazan paketlerindeki taze ürünler, doğal yöntemlerle paketlenerek sofralara taşınır. Dalından koparılan meyve ve sebzeler, katkı maddesi eklenmeden tüketime hazır hâle getirilir. Bu ürünlere besleyiciliği ve lezzeti artıran organik gıdalar eklenir. Ardından erzaklar, yine aynı özenle sıkı sıkıya paketlenir. Hava almayacak ve dökülmeyecek şekilde paketlenen gıdalar, ilgili kişilere herhangi bir problem yaşamadan ulaştırılır. Bu sayede ramazan paketlerindeki erzakları güvenle ve keyifle tüketmek mümkün olur. 

Sağlıklı ve Temiz İçerikli Ramazan Paketlerinde Ne Olur?

Ramazan ayında oruç tutanlar, uzun saatler boyunca vücuduna besin ve su almaz. Oruçlu günleri daha rahat geçirmek için sahur ve iftar beslenmesi oldukça önemlidir. Her iki öğünde de tokluk sağlayan, sindirim sistemini yormayan ve su tüketme ihtiyacını artırmayan gıdalarla beslenmek gerekir. Ramazan kolisinde yer alan besinler de bu hususlara yönelik olmalıdır. Yani söz konusu paketlerin doyurucu ve sağlıklı erzakları içermesi tavsiye edilir. Aşağıda erzak kolisine konulacak bazı gıdaları ve bu besinlerin hangi faydalarıyla ön plana çıktığını görebilirsiniz.  

 

 • Kuru Baklagiller: Kuru baklagiller, vücudun günlük enerji ihtiyacını karşılayan temel gıdalar arasındadır. Lifli yapısıyla sindirim sistemini rahatlatan bu besinler, ramazan sofralarının olmazsa olmazıdır Ayrıca bakliyatlar, önemli bir protein ve antioksidan kaynağıdır. Bu besin grubunda; fasulye, nohut, mercimek, bakla, börülce ve bezelye gibi erzaklar yer alır. 

 

 • Bitkisel Yağlar: Bitkisel yağların metabolizmanın güçlenmesinden kalp ve damar sağlığına kadar pek çok faydası bulunur. Yemeklere tadını veren başlıca malzemeler arasındaki bu yağların farklı çeşitleri mevcuttur. Özellikle damakta tat bırakan hafif lezzetlerin başrolü olan zeytin yağına ramazan sofralarında mutlaka yer vermekte fayda vardır.

  Ege’nin, Anadaolu’nun en nadide zeytinlerinden üretilmiş Ravla naturel ve yüksel polifenol oranlı soğuk sıkım sızma zeytinyağı gibi temiz içerikli zeytinyağı markalarını BonaLiva’da en uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz. 

 

 • Çorbalıklar: İftara bol malzemeli, lezzetli ve sindirim sistemini ana yemeğe hazırlayan bir çorbayla başlamak son derece idealdir. Örneğin Anadolu’nun eşsiz lezzetlerinden olan tarhana çorbasıyla ya da ezogelin çorbasıyla yemeğe hem nefis hem yararlı bir başlangıç yapabilirsiniz. Üstelik çorba içerek mideye tokluk sinyalleri vermek ve böylece iftarda aşırıya kaçmayı önlemek de mümkün olur.  Hatice Teyze Ramazan Paketi içinde bulabileceğiniz yöresel lezzetler ile Ramazan sofralarına besleyici çorbalar hazırlayabilirsiniz.

  Çorbalarınıza ekleyeceğiniz temiz içerikli, analizli ilikli kemik suları, tavuk suları ile hem lezzet hem de besleyicilik sağlamış olursunuz. Gurvita ilikli kemik suyu ve Mia Mesa ilikli kemik suyu gibi özel ürünlerimizi güvenle ramazan paketlerinize ekleyebilirsiniz.

 

 • Kahvaltılıklar: Sahur saatlerinde ağır beslenmek, uyku düzenini ve oruç saatlerini olumsuz etkiler. Bu nedenle sahurda daha çok kahvaltılık ürünlere yer verilmesi önerilir. Doğal tarım yöntemleri ile, katkısız, organik tahin, pekmez, az şekerli ve hatta şekersiz reçeller ve zeytin gibi gıdalar, midenizin rahat etmesini sağlar. Besleyici ve faydalı olan bu besinlerle gün boyu zinde hissedilir.

  Toprak Doğal, Kaptanın Ceviz Çiftliği, Hatice Teyze doğal gıda ürünleri özellikle kahvaltılıklar için ideal markalarımızdandır. Bu markaları ramazan özel en uygun fiyatlı kampanyalarını gözden geçirebilirsiniz. 

 • Çay ve Kahve: Lezzetli yemeklerle yapılan iftarın ardından sıra, keyif saatlerine gelir. Ramazan coşkusunun açığa çıktığı bu anlarda çay ve kahve, kalabalık sohbetlere eşlik eder. Ramazan yardım kolisinde sindirimi kolaylaştıran ve farklı damak zevklerine hitap eden bitkisel içerikli çay kahve seçeneklerine yer verebilirsiniz. Uyku ve stres yönetimine destek olabilecek melisa, papatya gibi bitkisel çaylar ile Ramazan’ı daha huzurlu geçirmek için Tea of Us ürünlerinden veya Herby çaylardan yardım alabilirsiniz.

 

 

 

 • Atıştırmalıklar: Gün boyu oruç tutmak, kan şekerinde bazı değişimler yaratabilir. Kan şekerini dengelemek için yapay tatlandırıcılar içermeyen protein ve ketojenik oranı yükse atıştırmalıkları sahur sofralarınıza eklemek son derece idealdir. Bu sayede hem hızlı bir sahur yapmış hem de besleyici, doyurucu bir sahur öğünü elde etmiş olursunuz Tatlı tariflerinde rafine şeker yerine kullanılan hurma özü, bu dengeyi sağlamanıza yardımcı olur. Benzer şekilde kurutulmuş meyveler, doğal içerikli barlar ve çikolatalar da kan şekerini dengeleyebilir. 

 

 

Ramazan paketinde yemeklere lezzet katan salçalar da bulunur. Ev yapımı biber ve domates salçalarıyla aromatik tadı sayesinde afiyetle tüketilen tarifler hazırlanır. Ayrıca ramazan kolisi, doyurucu ve yararlı olmasıyla ön plana çıkan sebzeli erişteler de içerir. Bitkisel olduğu için herkes tarafından rahatlıkla tüketilebilen bu ürünlerle hem gönüllere hem damak tadına hitap eden erzak kolileri hazırlayabilirsiniz. 

Ramazan Kolisi Çeşitleri Nelerdir?

Ramazan kolisi çeşitleri, içeriğinde yer alan erzaklara göre değişiklik gösterir. Bazı paketlerde kahvaltılık ürünlere ağırlık verilir. Bu paketler, ramazan ayında hafif beslenmek isteyenlere hitap eder. Ayrıca besleyici yönüyle ön plana çıkan ve farklı bakliyatları içeren paketler de bulunur. Aşağıda ramazan kolisi çeşitlerini ve içeriklerini görebilirsiniz. 

 

 • Kahvaltılık Ağırlıklı Paketler: Kahvaltılık ürünlere yer veren ramazan paketleri, sahur saatlerinde midenizi yormayacak şekilde beslenmeyi sağlar. Bu kolilerde zeytin, reçel, tahin ve pekmez gibi gıdalar vardır. 

 

 • Bakliyat Ağırlıklı Paketler: Bu paketler, daha çok kuru baklagilleri içerir. Söz konusu kolilerde yüksek besin değerine sahip nohut ve fasulye gibi bakliyat ürünleri bulunur. Kuru baklagiller, iftar saatlerini yöresel lezzetlerle renklendirmek isteyenlere hitap eder. 

 

Ramazan paketi çeşitlerini, içerdiği kuru ve konserve gıdalara göre ayırmak da mümkündür. Kuru gıdalar, daha uzun raf ömrüne sahiptir. Ramazan ayı boyunca ilk günkü tazeliğini korumayı başarır. Konserve gıdalar ise cam kavanozlarda hava almayacak şekilde paketlenen ve kapağı açıldıktan sonra fazla beklemeden tüketilmesi gereken besinlerdir. Ramazan kolisi türlerinde her iki gıda türü de yer alır. Fakat bazı paketlerde kuru ya da konserve gıdanın sayısı daha baskın olabilir. 

Ramazan Paketi Nasıl Yapılır?

Ramazan paketi hazırlarken farklı beklentileri dikkate almak önemlidir. Paketin ulaştığı kişilerin ürünleri gönül rahatlığıyla tüketmesi için her detaya özen göstermek gerekir. Örneğin hayvansal gıdaları tercih etmeyenlere yönelik vegan içerikli ramazan kolileri hazırlamakta fayda vardır. Söz konusu paketlerde yer alan bitkisel içerikli ve lezzetli besinler, vegan bireyler tarafından keyifle tüketilir. Böylece herkese hitap etmeyi başaran bir erzak kolisi hazırlamak mümkün olur. 

 

Ramazan kolisi yaparken glutensiz beslenenleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Arpa ve çavdar gibi besinlerde bulunan gluten, bazı kişilerde sindirim problemlerine yol açar. Gluten intoleransı olanların tüketebileceği çeşitli alternatif gıdalar bulunur. Mesela buğday unu yerine; nohut, karabuğday, keçiboynuzu, yulaf ve Hindistan cevizi unu tercih edilebilir. Bununla birlikte ramazan paketlerine akşam saatlerinde açığa çıkan tatlı yeme isteğini giderecek sağlıklı ve glutensiz atıştırmalıklar eklenebilir. 

 

Ramazan paketinde her damak zevkine uyum sağlayan erzaklara yer vermek mühimdir. Bunun için tatlı ve tuzlu dengesinden yola çıkabilirsiniz. Örneğin ramazan kolisinde tahin varsa pekmez de mutlaka olmalıdır. Karadut pekmezi, tahine verdiği tatla sahur saatlerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Üstelik enerji verme ve vücut direncini koruma gibi pek çok fayda da sağlar. Benzer şekilde zeytin gibi kahvaltılıkların yanına taze meyvelerden üretilen reçelleri ekleyerek lezzet dengesini koruyan bir ramazan paketi hazırlayabilirsiniz. 

Ramazan Paketi & Ramazan Kolisi Ne Zaman Verilir?

Ramazan ayının temellerinde dayanışma ve birlik duygusu yatar. Bu mübarek ayda ihtiyaç sahiplerine, tanıdıklara ve yakınlara yardımda bulunmak gerekir. Böylelikle hem maneviyatınızı besleyebilir hem de başkalarının hayatına dokunabilirsiniz. Ramazan paketleri, oruç tutulmaya başlanan ilk günün gelmesine yakın hazırlanır. Erzak kolisini vermek istediğiniz kişilere zamanında ulaştırmanız önemlidir. Bunun için paketleri ramazan ayına en geç bir hafta kala göndermenizde fayda vardır. Bu sayede paketleri alan kişilerin bu kutsal aya hazırlıklı başlaması mümkün hâle gelir. 

Ramazan Paketi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ramazan kolisi satın alırken göz önünde bulundurulacak pek çok detay bulunur. Bunların başında elbette paketlerde yer alan erzakların kalitesi gelir. Ramazan paketlerinde temiz içerikli ve sağlığa yararlı besinlerin bulunması son derece önemlidir. Doğal yöntemlerle üretilen ve katkı maddesi içermeyen gıdaları, gönül rahatlığıyla tüketmek mümkün olur. Benzer şekilde ramazan erzaklarının doyurucu ve besleyici olması da bir hayli mühimdir. Besin değerleri açısından yeterli olan gıdalarla oruç saatlerini enerji kaybı yaşamadan geçirmek kolaylaşır. Ramazan paketi satın alırken dikkat edilecekler arasında şunlar da yer alır:

 

 • Ürünlerin Sıkı Paketlenmesi: Ramazan kolilerindeki gıdaların sıkıca paketlenmiş olması gerekir. Aksi takdirde ürünlerin kapağının açılması ve dökülmesi gibi sorunlar açığa çıkabilir. Erzakların ihtiyaç sahiplerine sorunsuz bir şekilde ulaşması için paketleme konusunda sıkıntı yaşamayacağınız ramazan kolilerini satın alabilirsiniz. 

 

 • Ürünlerin Boyutu ve Miktarı: Satın alacağınız ramazan kolisini kişi sayısına uygun şekilde seçmenizde fayda vardır. Örneğin kalabalık bir aileye erzak yardımında bulunacaksınız büyük boyutlu paketler ve daha fazla ürün içeren seçeneklere yönelebilirsiniz. Tek ya da çift kişiye erzak yardımı yapacaksanız nispeten daha minimal olan alternatifler idealdir. 

 

 • Ürünlerin Son Tüketim Tarihi: Ramazan paketi satın alırken son tüketim tarihi yakın olmayan ürünleri tercih etmenizde fayda vardır. Bu sayede paketi alanların ramazan ayı boyunca taze, lezzetli ve tüketime uygun gıdalarla beslenmesini sağlayabilirsiniz. 

 

 • Ürünlerin Bol Çeşitli Olması: İçerik bakımından zengin olan ramazan kolileri, iftar ve sahur saatlerinde lezzetli tarifler hazırlama imkânı verir. Bu paketlerde yemeklik, kahvaltılık ve atıştırmalık gıdalara yer vererek her öğüne lezzet katabilirsiniz. 

 

Satın alacağınız ramazan kolisinde çekirdek ailenin bir aylık gıda ihtiyacını karşılayacak kadar erzağın bulunması tavsiye edilir. Farklı gramajlardaki çorbalık, bakliyat, erişte, salça ve zeytin yağı gibi gıdalar, bir ay boyunca çok sayıda yemek hazırlama olanağı tanır. Ayrıca reçel ve pekmez gibi besinler de oruç tutarken ihtiyaç duyulan enerji desteğini verir. Bu ürünleri içeren erzak kolileriyle anne, baba ve çocuklardan oluşan bir hanenin ramazan ayını mutfak masrafı yapmadan geçirmesine destek verebilirsiniz. 

Bonaliva Ramazan Kolisi Ne Kadar?

Bonaliva 2023 ramazan kolisi, zengin içeriği ve fiyat seçenekleriyle farklı beklentileri karşılamayı başarır. İçerik bakımından birbirinden ayrılan alternatif paketler bulunur. Bu paketlerde yer alan ürünlere göre size hitap eden erzak kolisini kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Ramazan kolisi fiyatları, ürünleri ayrı ayrı satın almaktan daha avantajlıdır. Zira bu paketlerde çok sayıda gıdayı daha uygun rakamlarla bir araya getirmek mümkün olur. Böylece bütçenize göre fiyatlarla ihtiyaç sahiplerine yardım edebilir, ramazan ayının yardımlaşma ruhuna uygun adımlar atabilirsiniz.Back to Top