Nar Ekşisi 390 G Hatay

Hatay Nar Ekşisi

Kısırın, çiğköftenin, gavurdağının, kuru patlıcan dolmasının ve her türlü salatanın tatlı ekşi sosudur nar ekşisi. Hatay Nar Ekşisi gibi narın ana yurdunda geleneksel usülle yapılanı varsa, tadına doyum olmaz.

Hatay narlarının kalitesi bilinir. Nar ekşisi de aynı üne sahip olmasını lezzetli narlarına ve geleneksel usül ile yapılmasına borçludur. Mevsiminde bahçelerden toplanan taze narlar tek tek temizlenip ayıklanır. Özel hazırlanmış ezme havuzlarına konulur. Hijyenik bir ortamda ezilerek suyu çıkarılır. Süzülen nar suyu, bakır kazanlara konulur ve odun ateşinde 3- 5 saat kaynatılır. Suyu uçurularak yoğunlaştırılan nar ekşisi, soğutulmak üzere başka kazana aktarılır. 7 saat sonra gıda ile temasa uygun standart şişelere doldurulan Hatay Nar Ekşisi, kuru ve güneş görmeyen ortamda ağzı kapalı olarak muhafaza edilir.

Şeker, glikoz, koruyucu ve katkı maddesi içermeyen, sadece nar tanelerinden üretilen %100 doğal Hatay Nar Ekşisi’nin “gerçek lezzetine” davetlisiniz.

Nar Ekşisi;

* Antioksidandır.

* C vitamininden zengindir.

* Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcıdır.

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-ytpm_003
Barkod 8681078703004
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top