Fırınlanmış Tarhana Cipsi 80 G K.maraş

Toprak Dogal
₺103,86
Ürünün Tüm Özelliklerini İncele

Maraş Fırınlanmış Tarhana Cipsi

Tarhana cipsi Kahramanmaraş’a ait çok özel bir lezzet. Aynı zamanda coğrafi işarete sahip. Yani, içerik, lezzet, incelik, koku, tat gibi ayırt edici özellikleri ile ön plana çıkan ve Maraş bölgesi ile özdeşleşen doğal bir ürün.

Bölgenin havasını, suyunu içmiş buğday taneleri ata mirası taş değirmenlerde dövülerek buğday yarmasına dönüştürülüyor. Daha sonra bakır kazanlarda kaynatılarak yumuşatılıyor. Köy yoğurdu ve dağ kekiği ile hamur haline getirildikten sonra bir gece dinlendiriliyor. İncecik serilerek güneşte kurutulmasının ardından fırına veriliyor ve çıtır çıtır bir lezzete dönüşüyor.

Sultan Selim Han’ın isteği üzerine Mısır seferinde orduyu tok tutması için icat edilen bu harika lezzet bugün de sağlıklı ve besleyici bir atıştırmalık. Bu keyifli, doyurucu lezzete siz de davetlisiniz.

Tarhana Cipsi;

* Bol mitarda A,B,C vitaminleri içerir.
* Fosfor ve iyot kaynağıdır.

* Sağlıklı, doğal ve katkısızdır.

Alerjen Uyarısı
Laktoz ve gluten içerir.


Coğrafi İşaretli Ürünler Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Daha Fazla Bilgi
Marka Toprak Dogal
Barkod 8681078702908
Ürün Kodu 24-ytpm_042
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top