Fındık Ezmesi, Dut Pekmezi, Tahin Seti

Stokta
SKU
24-stpm_079
Karşılaştırma Listesine Ekle
Özel fiyat ₺322,92 Normal fiyat ₺379,90

TSH Doğal

İstanbul, Türkiye

Rating:
100%

Fındık Ezmesi, Dut Pekmezi, Tahin Seti

Doğal Fındık Ezmesi 250g Giresun
Giresun fındık ezmesi yüksek kalitede coğrafi işaretli fındıklarla üretilir. İçerisinde herhangi bir tatlandırıcı, renklendirici, koruyucu ve katkı maddesi kullanılmaz. İçerisinde öğütülmüş fındık ve eser miktarda pancar şekeri bulunur. Ürünün üzerinde göünen ince yağ tabakası, fındık yağıdır. Katkı maddesi kullanılan ürünlerde bu tabaka görülmez.

Doğal Dut Pekmezi 300gr – Eğin / Erzincan Şeker İlavesiz
Erzincan’ın Kemaliye - Eğin ilçesinde sarp arazi yapısı nedeniyle sadece yabani şekilde sınırlı miktarda yetişen dutlar, Temmuz ayında toplanarak ayıklanır ve kurutulur. Kurutulan dutlar kazanlarda kaynatılarak şıra haline getirilir.Elde edilen şıra Güneş’in altında olgunlaştırılmaya bırakılarak yoğun pekmez halini alır. İçerisinde herhangi bir katkı maddesi, koruyucu ve şeker bulunmaz.Tatlılara şeker yerine kullanılabilir,  şerbet yapılabilir veya kahvaltılarda tahinle karıştırılıp tüketilebilir.

Çifte Kavrulmuş Tahin 250g Konya
Konya Bozkır Tahinin, tarihi 200 yıllık bir geçmişe dayanıyor. Susamın beyaz tahine göre daha çok kavrularak yağının iyice pişmesi ve sıkım işleminin taş değirmenlerde yapılmasıyla ortaya çıkıyor. 100 yıl önce olduğu gibi Manavgat yöresinden tedarik edilen susamlar, önce acısının atılması için suyun içinde bekletiliyor. Bir gün bekletildikten sonra kabuğu soyularak odun ateşinde beş saat boyunca pişiriliyor. Pişen susam elenerek doğal taşlar yardımıyla sıkılıyor. Bu lezzetli tahini bal veya pekmezle de tüketebilirsiniz. Kurabiyelerinize ve keklerinize yağ yerine tahin koyarak da kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi
Barkod 8681078704940
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top

Fındık Ezmesi, Dut Pekmezi, Tahin Seti

Özel fiyat ₺322,92 Normal fiyat ₺379,90