Dut Pestili 220 G Gümüşhane

Gümüşhane Dut Pestili

Canik dağlarının kuzey rüzgarlarından koruduğu bir coğrafya düşünün. Gümüşhane’nin Kelkit ve Harşit çayları ile sulanan yabani dutlar gelsin aklınıza. Lezzetini araç girmeyen vadilerde yetişen yabani dutlardan, yerel üreticilerden sağlanan süt ve baldan alan Gümüşhane Dut Pestili çok özel bir ürün.

Binlerce yıllık beslenme kültürümüzün vazgeçilmezlerinden pestil yılların getirdiği bilgelikle, geleneksel yöntemler takip edilerek üretiliyor. Dut şırasına, un ve süt karışımı eklenerek bakır kazanlarda kaynatılıyor. Ilımaya bırakıldıktan sonra içine balın eklenmesiyle “herle” adı verilen karışım elde ediliyor. Altın renkli, mis kokulu bu karışım bezlere serilerek güneşte kurutuluyor.

Yörenin tertemiz toprağında yetişen yabani dutların, değerli balın ve mis kokulu sütün birbirine karışan aromalarıyla Gümüşhane Dut Pestilinin “gerçek lezzetine” davetlisiniz.

Dut Pestili;

* A, B, D, E, K vitaminleri içerir.

* Selenyum minerali ve çinko kaynağıdır.

* Demir ve Protein açısından zengindir.

* Enerjinizi yükseltmenize destek olur.

Alerjen Uyarısı

Gluten ve laktoz içerir.

İz miktarda ceviz, fındık, Antep fıstığı ve Hindistan cevizi içerebilir.Coğrafi İşaretli Ürünler Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayın


Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-ytpm_071
Barkod 8681078703653
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top