Banazı Karası Üzümü 130 G Malatya

Malatya Banazı Karası Üzümü

Yemyeşil dallardan buğulu mor salkımların sarktığı Banazı Karası üzümünü görmek bile iştahları kabartmaya yeter. Malatya’ya özgü kurutmalık üzüm çeşitlerinden Banazı Karası, tadıyla ve görünüşüyle bambaşka bir kuru üzüm olarak sofranıza geliyor.

Banazı Karası Üzümü;  Malatya’nın Beydağı eteklerinde Karagöz, Yukarı Banazı (Konak) ve Gözene bölgesinde 1200 rakımda yetişiyor. Bu meyveye en büyük özelliğini veren ise yörenin iklim koşullarıdır. Susuz yetişmesi ve gündüzleri 30 geceleri 10 derece olan sıcaklık farkı Banazı Karası Üzümü’nün vitamin, mineral ve lezzet açısından zenginleşmesini sağlar. Eylül ayında hasat edilen Banazı Karası Üzümü, bağların bulunduğu bölgede filelerin üzerinde salkım şeklinde güneşte kurutulur. Salkımların üzerinde “duvak” denilen buğusunun kaybolmaması için el değmeden paketlenir.

Çekirdekli siyah kuru üzümün buruk, tatlı, mayhoş tatlarını bir arada hissedeceğiniz, yağlanmadan kurutulan Banazı Karası Üzümü’nün “gerçek lezzetine” davetlisiniz.


Banazı Karası Üzümü;
* B1,B2 vitaminleri içerir

* Demir, potasyum, fostfat ve magnezyum mineralleri kaynağıdır.

* Yüksek antioksidan özelliğe sahiptir.

* Sağlıklı, doğal ve katkısızdır.


Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Daha Fazla Bilgi
İndirimli Ürünler Hayır
Ürün Kodu 24-ytpm_078
Marka Toprak Dogal
Barkod 8681078703318
Beden 47
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top