Baharat 3'lü Avantajlı Set 1

Baharat 3'lü Avantajlı Set 1

Maraş Pul Biber

Maraş Pul Biberi’nin lezzet sırrı, Maraş’ın toprağını, suyunu, sıcağını içine çekerek yetişen kırmızı biberler kadar onları dededen toruna 3 kuşaktır geleneksel yöntemlerle işleyen üreticisinden geliyor. Ağustos-Ekim ayları arasında hasat edilen biberler, sapından ve çekirdeğinden ayıklanıyor, yıkanıyor ve kurumaya bırakılıyor. Geleneksel usülle devlüp taşında dövülen biberler istenilen kıvama getirildikten sonra dinlendiriliyor.

Maraş Doğal İsot

Maraş’ın biberi meşhurdur. Hem tadı hem de rayihasıyla dillere destan bu biberler Ağustos ve Ekim ayları arasında hasat edilip saplarından ve çekirdeklerinden ayıklanır. Yıkanmasının ardından kurumaya bırakılır. Fermente olması için bekletildikten sonra zeytinyağı ve tuz ile harmanlanarak tat ve parlaklık kazanır.

Gaziantep Nizip Nanesi

Eşsiz kokusunu ve lezzetli aromasını; bölgenin iklim şartları, toprak yapısı, güneşli gün sayısı, sıcaklığı, hasat zamanı ve kurutma yönteminden alan doğal Nizip Nanesi, tek başına Türkiye’deki nane üretiminin %60’ını karşılıyor. Tadı ve kokusu bildiğiniz nanelerden daha yoğun olan Nizip nanesi cacıklara, mantılara, çorbalara, dolma, kısır  ve yemeklere özel bir lezzet kazandırıyor. Limonata ve ayran gibi soğuk içeceklerin tadını zenginleştirmek için kullanabileceğiniz Nizip nanesi, soğuk algınlığı sırasında nane çayı olarak içildiğinde rahatlatıcı etkiler sağlıyor.

Coğrafi İşaretli Ürünler Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz

Daha Fazla Bilgi
Ürün Kodu 24-stpm_016
Barkod 8681078703721
Marka Toprak Dogal
Yorum Yazın
Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme/yorum yazabilir. Lütfen, giriş yapın veya Hesap Açın
Yeni Mesaj
tshdogal
Sending ...
Back to Top